KRYEFAQJA » LAJME » Krishtlindjet me temperatura të ulta po jo drastike

Krishtlindjet me temperatura të ulta po jo drastike

Temperatura të ulta deri në -10 grade celsius dhe reshje dëbore pritet të përshkruajnë territorin shqiptar këtë mesjave për shkak të masave të ftohta ajrore që kanë mbërthyer kontinentin europian, por në fundjava pritet të vijë ndryshe. Meteorologia Rezarta Xhakollari parashikon rritje të temperaturave në fundjave dhe një festë Krishtlindjeve në fillimjave me temperatura deri në 13 gradë celsius.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com