KRYEFAQJA » LAJME » Krim në Gjirokastër, vriten burrë e grua
Krim në Gjirokastër, vriten burrë e grua

Krim në Gjirokastër, vriten burrë e grua

Gjirokastra është tronditur të mërkurën në mëngjes nga një krim i rëndë. Në lagjen “Palorto” të qytetit një burrë dhe bashkëshortja e tij janë vrarë nga fqinji i tyre. Policia dyshon se ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikt pronësie mes fqinjësh. Viktimat janë identifikuar si Aleks dhe Afërdita Kosta, ndërsa autori është Apostol Kosta. Ky i fundit pasi vrasjes ka tentuar vetvrasjen, por vetëm është plagosur. Policia po heton më tej ngjarjen.

Sicred