KRYEFAQJA » LAJME » KQZ i alarmuar: Partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve
KQZ nisin procedurat për zëvëndësimin e deputetëve

KQZ i alarmuar: Partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve

KQZ vazhdon të jetë i alarmuar për mungesën e komisionerëve në qendrat e votimit. Sipas tij në disa KZAZ të Shkodrës, Lezhës, Elbasanit, Durrësit, Fierit dhe Korçës ende nuk janë dorëzuar listat e komisionerëve të qendrave të votimit. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i kërkon partive politike që të mos bëhen pengëse për administrimin e procesit zgjedhor, dhe të dorëzojnë urgjentisht listat emërore për komisionerëte QV-ve me dokumentacionin përkatës pranë KZAZ-ve të sipërcituara” tha Drilona Hoxhaj zëdhënësja e KQZ në një deklaratë për mediat.

Sicred