KRYEFAQJA » LAJME » Kosovë, zgjidhet kriza: Partia e Pacollit i bashkohet PAN
Kosovë, zgjidhet kriza: Partia e Pacollit i bashkohet PAN

Kosovë, zgjidhet kriza: Partia e Pacollit i bashkohet PAN

Koalicioni PAN është zgjeruar me partinë Aleanca Kosova e Re, duke i dhënë fund krizës politike në Kosovë dhe hapjes rrugë konstituimit të kuvendit dhe formimit të qeverisë së re në Prishtinë. Marrëveshja është nënshkruar nga Kadri Veseli (PDK), Ramush Haradinaj (AAK), Fatmir Limaj (Nisma) dhe Behgjet Pacolli (AKR). Kreu i AKR-së, Begjet Pacolli, ish president i Kosovës, është shprehur i kënaqur me nënshkrimin e marrëveshjes. “Neve na presin shumë punë. Jam i bindur se do t’i tejkalojmë” tha ai.

Sicred