KRYEFAQJA » LAJME » Kosovë, zbulohen çanta me koktejl molotovi
Kosovë, zbulohen çanta me koktejl molotovi

Kosovë, zbulohen çanta me koktejl molotovi

Policia e Kosovës njoftoi se ka gjetur të enjten  50 çanta me shishe me koktej Molotov, në një depo afër Prishtinës. Sipas saj pjesa më e madhe e tyre është vaj i zi dhe benzinë e përpunuar. Ende mbetet të zbulohen përdoruesit dhe destinacioni i tyre. Ndërkaq sot Parlamenti i Kosovës ka paralajmëruar mbajtjen e seancës për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, ndërsa opozita ka deklaruar protesta. Kohët e fundit në Kosovë janë regjistruar ngjarje të rënda.

Sicred