KRYEFAQJA » LAJME » Kosovë, takimi Hashim Thaçit si president me kyreministrin Isa Mustafa
hashim thaci president isa mustafa takimi i pare zyrtar

Kosovë, takimi Hashim Thaçit si president me kyreministrin Isa Mustafa

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në takimin e parë kryeministrin Isa Mustafa. Presidenti Thaçi dhe kryeministri Mustafa diskutuan për bashkëpunimin dhe bashkërendimin institucional për jetësimin e reformave dhe zhvillimin e gjithanshem të vendit. Presidenti Thaçi dhe kryeministri deklaruan se mbeten të përkushtuar për përshpejtimin e procesit të integrimit te Kosovës në Bashkimin Evropian dhe në NATO, thuhet në njoftimin e lëshuar nga zyra e presidencës së Kosovës.

 

Sicred