KRYEFAQJA » LAJME » Kosovë, mjegulla shkakton aksident në autostradën Prishtinë-Pejë

Kosovë, mjegulla shkakton aksident në autostradën Prishtinë-Pejë

Një aksidet i rëndë ka ndodhur në autostradën Prishinë-Pejë, ku me dhjetra makina janë përplasur mes tyre. Aksidenti ndodhi në dalje Fushë-Kosovës. Në këtë përplasje janë përfshirë kaminonë të tonazhit të lartë, autovetura, dhe makina të policisë.
Shkak i kësaj përplasje të rrezikshme mendohet se ëshë bërë mjegulla e dendur në këtë aks nacional. Një prej automjeve është përplasur në pamundësi për të dalluar rrugën, e më pas mjetet mjetet e tjera kanë goditur njëra-tjetrën. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton më hollësisht për shkakun e aksidentit. Ende nuk njoftohet se ka të lëndur në këtë përplasje mes mjeteve të shumta.

Sicred