KRYEFAQJA » LAJME » Korçë: Humb jetën një 60-vjeçar nga i ftohti

Korçë: Humb jetën një 60-vjeçar nga i ftohti

Por duket se këto masa nuk kanë mjaftuar. Sot në mesditë në Korçë, një person rreth të 60-ave u gjet sot i pajetë në një godinë në periferi të qytetit. Ilia Lifo, prej një viti flinte në këtë banesë të improvizuar, që më parë ka shërbyer si vend roje për ish repartin e Ndërmarrjes Shtetërore të Ndërtimit. Sipas burimeve nga policia mësohet se viktima nuk ka shenja dhune në trup dhe paraprakisht dyshohet për vdekje natyrale, që mund të ketë ardhur si pasojë e temperaturave ekstreme që kanë përfshirë këto ditë edhe rajonin e Korçës. 60 vjeçari, baba i tre fëmijëve pas divorcit me bashkëshorten jetonte në kushte të vështira, madje edhe pa ngrohje. Këtë e konfirmon edhe pronari i godinës i cili thotë se prej një viti e kishte lejuar të moshuarin të flinte në këto ambjente, pasi ai vetë ia kishte kërkuar një gjë të tillë. Ky është rasti i parë në qarkun e Korçës që një person gjen vdekjen nga i ftohti dhe i treti në rang vendi .

Sicred