KRYEFAQJA » LAJME » Kodheli, deputetja e re e PS në Kukës: Ky qark ka nevojë për shumë investime!
Kodheli, deputetja e re e PS në Kukës: Ky qark ka nevojë për shumë investime!

Kodheli, deputetja e re e PS në Kukës: Ky qark ka nevojë për shumë investime!

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli, do të jetë deputetja e vetme e PS në qarkun e Kukësit. “E nderuar që do përfaqesoj Kuksianët, Hasjanët dhe Tropojanët” tha ajo për RTSH. Sipas zonjës Kodheli “Procesi ka qenë i qetë dhe për këtë falenderoj të gjithë qytetarët”. Ajo vlerëson se PS ka patur një rezultat historik në Tropojë. “Te gjitha qendrat e votimit rritje për PS. Në Bashkinë Kukes, PS kryeson me 1800 vota mbi PD, një tjetër arritje historike. Partia socialiste e qarkut Kukës ka arritjen më të madhe në këtë fushatë elektorale. Nga 11.100 vota që ishte diferenca mes PD dhe PS, sot jemi vetëm 1.100 vota” tha zonja Mimi Kodheli. Por duke ju referuar faktit se kundërshtarja e PS, PD ka fituar dy deputetë, zonja Kodheli mendon se ” Megjithë investimet e rilindjes urbane që kanë prekur të tre kryqendrat e këtij qarku, sërish ka nevojë për më shumë investime. Prioritet do të jetë punësimi i të rinjve, ndërtimi i një infrastrukture për të gjithë zonat rurale si dhe përmiresimi i shërbimeve.  Kukësi, Hasi dhe Tropoja votojnë Partinë Socialiste dhe kryeministrin Edi Rama për të drejtuar vendin, për shtet, punë dhe mirëqënie” thotë deputetja e PS në Kukës Mimi Kodheli.

Sicred