KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Koçijançiç; Jo deklarata publike pas takimit Kosovë-Serbi
BE keqardhje për moslejimin e vizitës së Vuçiçit në Banjë

Koçijançiç; Jo deklarata publike pas takimit Kosovë-Serbi

Zëdhënësja e shefes për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka reaguar kundër deklarimeve publike që janë dhënë pas takimit të mbrëmshëm. Sipas një deklarate me shkrim, Maja Kocijançic ka thënë se gjatë takimit të presidentëve dhe kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, është rene dakord që të mos bëhen deklarata publike. “Rezultat kryesor ishte tejkalimi i tensioneve dhe përmbajtja nga komentimi në publik për diskutimet. Na vjen keq që kësaj nuk i janë përmbajtur të gjithë. Ju bëjmë thirrje që të tregojnë përmbajtje dhe të vazhdojnë me marrëveshjen e arritur dje”, ka thënë ndër të tjera në këtë deklaratë, Kocijançic.

Sicred