KRYEFAQJA » LAJME » Këlcyrë, ish paqeruajtësi vret fqinjin
Këlcyrë, ish paqeruajtësi vret fqinjin

Këlcyrë, ish paqeruajtësi vret fqinjin

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur orët e fundit në fshatin Uji i Mirë, afër Këlcyrës. Një 30 vjeçar ka sulmuar dhe i ka prerë kokën me thikë një 66 vjeçari,  fqinj i tij. Policia e ka identifikuar vrasësin si Alban Voda. Sipas saj, autori që dyshohet se vuante nga çrregullime mendore, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Përmet. Burime të ndryshime informacioni bëjnë të ditur se ai ka qenë më parë të paktën dy herë pjestar i trupave paqeruajtëse shqiptare në disa vende.

Sicred