KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Kebek, sulm me viktima në një xhami
Kebek, sulm me viktima në një xhami

Kebek, sulm me viktima në një xhami

Gjashtë persona u vranë në xhaminë e Kebekut dhe tetë të tjerë u plagosën pas një sulmi të shkaktuar nga dy persona që kanë qëlluar kundër besimtarëve në përfundim të faljes së mbrëmjes, njoftoi të hënën policia. Kristin Kolomb, zëdhënësja e sigurisë së Kebekut, ka njoftuar në konferencë shtypi vdekjen e gjashtë personave të moshës nga 35 në 70 vjeç. “Tetë persona u plagosën gjatë këtij sulmi gjykuar nga policia si një akt terrorist” tha ajo.

Sicred