KRYEFAQJA » LAJME » Kavaje, Basha u takua sot me përfaqësues të biznesit të vogël

Kavaje, Basha u takua sot me përfaqësues të biznesit të vogël

Në takimin me përfaqësues të biznesit të vogël në Kavajë, Lulzim Basha tha se opozita nuk do të lejojë miratimin e përfshirjes së këtij biznesi në skemën e pagesesë së TVSh-së. Basha tha se kjo iniciativë do të çojë drejt falimentin bizneset si edhe do të ndikojë në rritjen e çmimeve. “ Shumica e biznesit është biznesi i vogël, ndërsa bizneset e mëdhaja janë pakicë. Vetëm 20 përqind e shqiptarëve i kanë votuar dhe futjen e TVSH-së tek biznesi i vogël po e bejne për hesap të 10 vetave, 10 oligarke. Nëse bashkohemi nuk kanë ç’të na bëjnë. Do detyrohen të smbrapsen.” Basha tha se do të vazhdoje takimet me biznesin ne mbare vendin.

Sicred