KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Katër të vdekur pas një sulmi në Universitet në Turqi
Katër të vdekur pas një sulmi në Universitet në Turqi

Katër të vdekur pas një sulmi në Universitet në Turqi

Një përson i armtosur ka hapur zjarr në një Universtiet në Turqi, ku ka lënë 4 persona të vdekur. Ngjarja ka ndodhur në në një Univesrsitet në Eskisehir, ku një persoan i armatosur ka vrarë 4 persona anëtarë të trupës mësimore. Personi ishte punonjës i univesrsitetit dhe është arrestuar. Sipas agjencisë së lajmeve “Anadolu Agency”, personi i armatosur, që ishte punonjës i Universitetit Osmangazi. Nga të shtënat ka vrarë një zëvendësdekan, dy anëtarë të trupës së mësuesve dhe një sekretar të Universitetit, për shkaqe të panjohura. Personi që shaktori këtë ngjarje të rëndë është arrestuar, por po hetohet për shakqetët që çaun atë në këtë masakër.

Sicred