KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit mbyll javën e 27-të
Kategoria Superiore, Kampionatit Kombëtar të Futbollit, mbyll javën e 27-të, drejt perfundimit, kupa

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit mbyll javën e 27-të

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit mbyll sonte javën e saj të 27-të me dy takimet e fundit. Duke nisur nga ora 16:00, Kukësi pret në fushën e vet Luftëtarin, por duke synuar fitoren dhe duke pritur superpërballjen e orës 18:00, midis Partizanit dhe Skënderbeut. Kjo ndeshje, që do të mblidhet luhet në Stadiumin “Seliman Stërmasi”, dhe do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. Java e 27-të ka nisur të premten, në me takimin midis Tiranës dhe Vllaznisë, por që u fitua nga shkodranët me rezultatin 2-1. Të shtunën, në Teuta ka mundur 2-0 në shtëpi Laçin, ndërsa në mbrëmje, Flamurtari ka shpartalluar Korabin me rezultatin tenistik 6-0.

Sicred