KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria e Parë: Pogradeci dhe Lushnja e mbyllin me barazim
Kategoria e Parë: Pogradeci dhe Lushnja e mbyllin me barazim

Kategoria e Parë: Pogradeci dhe Lushnja e mbyllin me barazim

FAZA E TRETË – JAVA 8

GRUPI A

Play-off

DATA ORA NDESHJA REZ
29.04.2017 14:00 * Erzeni – Kamza 2 – 5
29.04.2017 16:00 Burreli – Shënkolli 3 – 1

Pushim: Beslidhja

*RTSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kamza 7 4 3 0 11 5 6 39
2. Beslidhja 6 5 1 0 9 1 8 36
3. Erzeni 6 1 0 5 8 16 -8 22
4. Burreli 7 2 1 4 9 10 -1 20
5. Shënkolli 6 0 3 3 7 12 -5 15

Play-out

DATA ORA NDESHJA REZ
29.04.2017 16:00 Besa – Tërbuni 1 – 1
29.04.2017 16:00 Adriatiku – Iliria 1 – 0

Pushim: Kastrioti

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Besa 7 3 2 2 7 5 2 20
2. Iliria 7 4 0 3 9 9 0 19
3. Kastrioti 6 2 0 4 6 7 -1 17
4. Tërbuni 6 3 1 2 5 4 1 15
5. Adriatiku 6 2 1 3 5 6 -1 14

 

GRUPI B

Play-off

DATA ORA NDESHJA REZ
29.04.2017 14:00 Tomori – Shkumbini 4 – 2
30.04.2017 16:00 * Pogradeci – Lushnja 2 – 2

Pushim: Bylis

*RTSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Lushnja 7 5 2 0 12 6 6 38
2. Bylis 6 5 1 0 13 3 10 35
3. Pogradeci 6 1 2 3 5 8 -3 20
4. Tomori 7 1 0 6 7 13 -6 15
5. Shkumbini 6 1 1 4 6 13 -7 15

Play-out

DATA ORA NDESHJA REZ
29.04.2017 1600 Turbina – Elbasani 4 – 2
29.04.2017 16:00 Dinamo – Sopoti 1 – 0

Pushim: Apolonia

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Apolonia 6 3 2 1 11 5 6 22
2. Turbina 7 3 1 3 10 9 1 21
3. Dinamo 6 2 3 1 4 4 0 18
4. Elbasani 6 1 3 2 10 14 -4 14
5. Sopoti 7 1 3 3 6 9 -3 14

 

Sicred