KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria e Parë: Beslidhja fiton në Burrel dhe barazon Kamzën me pikë
Kategoria e Parë: Beslidhja fiton në Burrel dhe barazon Kamzën me pikë

Kategoria e Parë: Beslidhja fiton në Burrel dhe barazon Kamzën me pikë

FAZA E TRETË – JAVA 7

GRUPI A

Play-off

DATA ORA NDESHJA REZ
22.04.2017 14:00 Shënkolli – Kamza 0 – 0
23.04.2017 16:00 Burreli- Beslidhja 0 – 1

Pushim: Erzeni

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kamza 6 3 3 0 6 3 3 36
2. Beslidhja 6 5 1 0 9 1 8 36
3. Erzeni 5 1 0 4 6 11 -5 22
4. Burreli 6 1 1 4 6 9 -3 17
5. Shënkolli 5 0 3 2 6 9 -3 15

Play-out

DATA ORA NDESHJA REZ
22.04.2017 16:00 Iliria – Besa 1 – 0
22.04.2017 16:00 Tërbuni – Kastrioti 1 – 0

Pushim: Adriatiku

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Besa 6 3 1 2 6 4 2 19
2. Iliria 6 4 0 2 9 8 1 19
3. Kastrioti 6 2 0 4 6 7 -1 17
4. Tërbuni 5 3 0 2 4 3 1 14
5. Adriatiku 5 1 1 3 4 6 -2 11

 

GRUPI B

Play-off

DATA ORA NDESHJA REZ
22.04.2017 16:00 * Shkumbini – Lushnja 1 – 2
23.04.2017 16:00 Tomori – Bylis 2 – 3

Pushim: Pogradeci

*RTSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Lushnja 6 5 1 0 10 4 6 37
2. Bylis 6 5 1 0 13 3 10 35
3. Pogradeci 5 1 1 3 3 6 -3 19
4. Shkumbini 5 1 1 3 4 9 -5 15
5. Shënkolli 6 0 0 6 3 11 -8 12

Play-out

DATA ORA NDESHJA REZ
21.04.2017 14:00 Elbasani – Apolonia 2 – 2
22.04.2017 16:00 Sopoti – Turbina 1 – 0

Pushim: Dinamo

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Apolonia 6 3 2 1 11 5 6 22
2. Turbina 6 2 1 3 6 7 -1 18
3. Dinamo 5 1 3 1 3 4 -1 15
4. Elbasani 5 1 3 1 8 10 -2 14
5. Sopoti 6 1 3 2 6 8 -2 14

 

Sicred