KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Kapet grupi i trafikut të drogës me Turqinë
Trafiku i drogës, arrestohen policë e doganierë

Kapet grupi i trafikut të drogës me Turqinë

Një muaj pas arrestimit në Turqi të një prej të dyshuarve si koka e trafikut të drogës, Met Kananit, policia  shqiptare arreston dhe  pjesëtarët e këtij grupi të strukturar kriminal. Operacioni “Precizioni” çoi në arrest 18 shtetas shqiptarë, banues në Tiranë, Elbasan, Fier, Vlorë, Lezhë, Korçë dhe Shkodër. Ndërkohë disa pjesëtarë të këtij grupi të strukturuar kriminal që operonte në disa shtete për trafikimin e drogave, ndodhen tashmë në burg në Turqi ose në Maqedoni. Në një konferencë për shtyp, policia dhe prokuroria e krimeve të rënda dhanë detaje nga ky operacion.

Sicred