KRYEFAQJA » LAJME » Kanabis në dogana; Arrestimi i fundit
Memaliaj, procedim për 69 vjeçaren, ju gjet drogë

Kanabis në dogana; Arrestimi i fundit

Një tjetër arrestim është realizuar gjatë ditës së sotme për sasinë 10 ton kanabis të kaluar në pikat tona kufitare dhe të kapur në Itali, duke çuar në total në 19 numrin e të arrestuarve. Burime pranë prokurorisë thanë për Televizionin Shqiptar se në pranga ka rënë Denis Deliu, doganier në doganën e Tiranës. Kapja e këtij të fundit pason një valë arrestimesh në stacionin policor të portit të Durrësit, si dhe doganierë në Qafë Thanë, Durrës e Tiranë.

Sicred