KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Kaliforni, 12 të vrarë në një incident me armë në Thousand Oaks
Kaliforni, 12 të vrarë në një incident me armë Thousand Oaks

Kaliforni, 12 të vrarë në një incident me armë në Thousand Oaks

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar në Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas raporteve, të shtënat nisën rreth orës 23:20 minuta (sipas orës lokale) të mërkurën, në “Borderline Bar and Grill”, rreth 65 km në veriperëndim të Los Angeles. 10 deri në 12 persona të tjerë janë plagosur në incident. Zyrtarët thonë se i dyshuari si autor i sulmit u gjet i vdekur brenda në bar dhe ende nuk është identifikuar. Policia beson se ai ka vrarë veten. Ata po ashtu nuk e dinë se çfarë motivi kishte ai për të kryer aktin.
Të paktën 200 persona ndodheshin në bar në momentin e ngjarjes, pasi po merrnin pjesë në një festë me muzikë “country”. Dhjetëra të shtëna janë dëgjuar dhe sipas raporteve, autori mund të ketë përdorur granata tymuese dhe të paktën një armë gjysmëautomatike gjatë sulmit. Një numër i madh forcash rendi vazhdon të qëndrojnë në zonë, ndërsa ekspertët po përpiqen të mbledhin prova për të zbardhur ngjarjen. Dëshmitarët thanë se personi i armatosur, kishte veshur një mushama të zezë, ai hodhi disa granata tymuese brenda Borderline Bar and Grill, para se ai të fillonte të qëllonte rreth orës 11:20 në mbrëmjen e së mërkurës. “Është një skenë e tmerrshme atje. Ka gjak kudo,” u tha gazetarëve Sherifi i Qarkut Ventura Geoff Dean. Holden Harrah, një djalë i ri që ishte prezent gjatë incidentit, bërtiti kur i tha CNN-it se vendi ku ai shkon çdo javë për t’u argëtuar me miqtë, ishte skena e masakrës.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com