KRYEFAQJA » LAJME » Bota » John McKein ndërpret trajtimin mjekësor
John McKein ndërpret trajtimin mjekësor

John McKein ndërpret trajtimin mjekësor

Senatori republikan Xhon MekKein nuk do të vijojë më të marrë trajtim mjekësor për kancerin në tru. Senatori 81 vjecar u diagnostikua me një formë agresive të kancerit në tru verën e shkuar dhe ka marrë trajtim që nga korriku i 2017-ës. Ai u largua nga Uashingtoni për të qenë me familjen e tij në Arizona, megjithëse ka vijuar gjatë gjithë kësaj kohe të jetë një zë i fortë në poltikë, dhe jo pak herë ka qenë një kritik i paepur i Presidentit Donald Tramp. Në një deklaratë për mediat, familja e tij bëri të ditur se me forcën dhe vullnetin e tij, Senatori ka zgjedhur të ndërpresë trajtimin mjekësor. Zoti Mekein, ka qenë për më shumë se pesë vjet i burgosur lufte, senator për gjashtë madnate dhe kandidat për President në vitin 2008.

Sicred