KRYEFAQJA » LAJME » Ja si do të jetë modeli i ri i iPhone

Ja si do të jetë modeli i ri i iPhone

Modeli më i ri i smartfonit te iPhone do të jetë shumë i ndryshëm nga modelet e mëparshme.

Analisti i Sigurisë së KGI, Ming-Chi Kuo, i cili më shumë ka të drejtë se gabon me parashikimet e tij për Apple, ka shkruar një analizë ku thotë se në 2017 Apple do të nxjerrë iPhone që do të jetë i lakuar para dhe pas, me ushqyes wireless dhe një ekran më të madh për modelin “Plus”.

Analiza e Kuo, u botua fillimisht në Apple Insider dhe më pas u fol për të në të gjitha revistat teknilogjike, pasi lajmi ishte i shumëpritur.

Sicred