KRYEFAQJA » LAJME » Ish presidenti Moisiu: Të hetohen të gjithë politikanët pas 1991

Ish presidenti Moisiu: Të hetohen të gjithë politikanët pas 1991

Ish Presidenti i Republikës Alfred Moisiu i njohur për qëndrimet e tij kritike ndaj fenomeneve negative në Shqipëri, kërkoi sot hetim të plotë për të gjithë politikanët që prej vitit 1991. Zoti Moisiu u shtohet zërave të ditëve të fundit se kontrolli i pasurisë nuk duhet të prekë vetëm gjyqtare, prokurorë dhe punonjës policie, por edhe klasën politike të pas viteve ’90.

Sicred