KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Irak, gjendet një varr masiv me të masakruar nga ISIS
Irak, gjendet një varr masiv me të masakruar nga ISIS

Irak, gjendet një varr masiv me të masakruar nga ISIS

Një varr masiv me trupat e 50 ushtarëve dhe policëve të masakruar nga ISIS, është gjetur në Hawija, 60 kilometra në jugperëndim të Kirkukut, njoftuan forcat irakiene të sigurisë. Sipas tyre ngjarja duhet të ketë ndodhur më 5 tetor. Ky është varri i 6-të masiv i zbuluar në këtë rajon nga ushtria e Bagdadit. Sipas forcave të armatosura viktimat ishin ushtarë dhe forcat irakiane të sigurisë, të cilët u ekzekutuan në fshatin Bakara nga xhihadistët.

Sicred