KRYEFAQJA » LAJME » Investime në rrugë, Leli : Hajdeni në Vlorë edhe këtë verë
Vlorë, polemika në miratimin e buxhetit bashkiak

Investime në rrugë, Leli : Hajdeni në Vlorë edhe këtë verë

Lidhja e Transballkanikes me autostraden Vlore – Fier është investimi më i fundit që prej një muaji ka nisur të zbatohet në Vlore. Edhe për këtë rrugë po investon qeveria shqiptare, afro 120 milionë lekë. Dritan Leli- Kryetar i Bashkisë Vlore tha se është duke u zhvilluar prej kohesh procesi i gjelberimit për ta bërë këtë rrugë që ta vizitojne kete vere sa më shumë qytetin e Vlores. Jam i sigurt që do të shijojnë ndryshimin e tij. Projekti pritet të përfundoje në fillim të qershorit, dhe kryetari i bashkise Leli, ka një argument tjetër se pse turistët duhet të zgjedhin Vloren si destinacion pushimi edhe këtë verë: I ftoj të gjithë kudo që janë që të behen prezent, sepse edhe një qytet në ndryshim është një atraksion i veçantë turistik.

Sicred