KRYEFAQJA » LAJME » Bota » International CES: Paraqitet një Flash Drive me nxënësì të madhe në botë
International CES: Paraqitet një Flash Drive me nxënësì të madhe në botë

International CES: Paraqitet një Flash Drive me nxënësì të madhe në botë

Në festën elektronike në Las Vegas (SHBA) është edhe një flash drive me nxënësìnë më të madhe në botë. Bëhet fjalë për një Flash Drive USB 3.0 me nxënësì dy terabyte që Kingston, shoqëri e specializuar për kujtesat masive, e ka paraqitur në International Consumer Electronics Show (Shfaqja Ndërkombëtare për Shpenzuesit e Elektronikës).

Ky Flash Drive i ri 2 TB me emër “DataTraveler Ultimate GT”, që mund të mbajë deri në 70 orë filmime me një cilësi 4K dhe ka përmasa 72x27x21 milimetra, dyfishon përmasat e Flesh-it të mëparshëm të Kingston me më shumë nxënësì, i hedhur në treg në vitin 2013, dhe ka një garanci 5-vjeçare.

“Kingston shtyn kufinjtë e asaj që është e mundur gjithnjë më tej”, tha një punonjëse e Flash Business Manager EMEA e Kingston. “Me DataTraveler Ultimate GT u japim përdoruesve mundësinë për ta rritur lëvizjen e tyre falë një formati më lehtësisht të përdorshëm”, shtoi ajo”.

Sicred