KRYEFAQJA » LAJME » Igli Tare për “plagët” e futbollit shqiptar
Igli Tare për "plagët" e futbollit shqiptar

Igli Tare për “plagët” e futbollit shqiptar

Një nga njerëzit më të rëndësihëm të futbollit Italian, Igli Tare, drejtor sportiv i ekipit të Lazios, në një intervistë ekskluzive për RTSH Sport, nuk ngurron të flasë për plagët e futbollit tonë. Ish –kapiteni i kombëtares shpreh hapur ndjesinë negative, sidomos për sa i përket kampionatit shqiptar dhe javëve të fundit që shoqërohen nga fenomeni i paracaktimit të rezultateve. Skautisti me i mirë i kampionatit italian për këtë sezon, nuk lë pa komentuar edhe transferimin e Kristal Abazaj tek Anderlehti apo dhe bashkëpunimin me klubet shqiptare.

Sicred