KRYEFAQJA » LAJME » IGJEUM: Java fillon me dëborë!
IGJEUM: Java fillon me dëborë!

IGJEUM: Java fillon me dëborë!

Shqipëria pritet të përfshihet javën e ardhshme nga rreshje të shumta dëbore, parashikon Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. Sipas këtij instituti ato do të jenë më të pranishme në Veri dhe Lindje të vendit, në zonat mbi 400 m mbi nivelin e detit. Ndërsa rreshjet intensive të shiut do të jenë më të pranishme në qarqet e Vlorës dhe Gjirokastrës. Temperaturat në shkallë vendi parashikohet të arrijnë nga -4 deri 12 gradë celcius.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com