KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Identifikohet autori i masakrës së Teksasit
Identifikohet autori i masakrës së Teksasit

Identifikohet autori i masakrës së Teksasit

Devin Patrick Kelley është autori i masakrës të së dielës në një kishe në Teksas të SHBA, ku ka vrarë të paktën 26 persona dhe plagosur 20 të tjerë. 26 vjeçari ka qenë një ish anëtar i Forcave Ajror nga 2010 në 2014 dhe një mësues i studimit të Biblës. Kelley hyri të dielën në mesditë në Kishën e Parë Baptiste të Sutherland, i veshur me veshje luftarake dhe filloi të qëllonte. Ai u gjet më pas i vrarë, por është ende e paqartë nëse bëri vetëvrasje apo u qëllua nga autoritetet.

Sicred