KRYEFAQJA » LAJME » I jept lamtumira e fundit ish deputetit, Prof. Hajdaraga

I jept lamtumira e fundit ish deputetit, Prof. Hajdaraga

Kuvendi i Shqipërisë hapi sot dyert për ti dhënë lamtumirën e fundit, ish-deputetit dhe ish-ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga, i cili u nda dje nga jeta pas një beteje të gjatë me sëmundjen. Në homazhet e organizuara në sallën e seanacve plenare morën pjesë dhe figura të larta të politikës shqiptare.

Veç jetës së tij aktive në politikën shqiptare pas viteve ’90 si përfaqësues i së majtës shqiptare, Prof. Hajdaraga do të mbahet mend si një prej figurave të njohura të psikologjisë dhe pedagogjisë shqiptare. Ai është autor i disa punimeve shkencore në fushën e psikologjisë eksperimentale dhe psikologjisë së fëmijëve.

Sicred