KRYEFAQJA » LAJME » Heqja e mandateve, Manjani: “Rrespekt për KQZ dhe për Prokurorinë!”
Heqja e mandateve, Manjani: "Rrespekt për KQZ dhe për Prokurorinë!"

Heqja e mandateve, Manjani: “Rrespekt për KQZ dhe për Prokurorinë!”

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar menjëherë pas vendimit të KQZ për ndërprerjen e mandateve të kryebashkiakut Rroshi dhe deputetëve Selami dhe Tahiri. “Mesazh i qartë dhe i prerë! Ligji duhet zbatuar me çdo kosto! ” shkruajti ai në rrjete sociale. “Uroj të jetë kjo sjellje korrekte e Institucioneve të Shtetit edhe në vijimësi! Kur vendosin institucionet e shtetit të tjerët heshtin! Rrespekt për KQZ dhe për Prokurorinë!Gëzuar vërtetë!” shtoi më tej ministri i drejtësisë.

Sicred