KRYEFAQJA » LAJME » Heqja e mandateve, Ambasada e SHBA : Dekriminalizimi vazhdon!
Ambasada e SHBA në mbështetje të zgjedhjes së kryeprokurores Marku

Heqja e mandateve, Ambasada e SHBA : Dekriminalizimi vazhdon!

Ambasada e SHBA në Tiranë mirëpriti vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të deputetëve Aqif Rakipit dhe Gledion Rehovicës. “Ky vendim është provë pozitive se procesi i rëndësishëm i dekriminalizimit, filluar në dhjetor 2015, vazhdon në Shqipëri” u shpreh ambasada në një deklaratë të saj.

Sicred