KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Helsinki, Trampi takohet me Putinin
Helsinki, Trampi takohet me Putinin

Helsinki, Trampi takohet me Putinin

Presidenti amerikan Donald Tarmp dhe Presidenti rus Vladimir Putin janë takur në Helsinki, në Finlandë ku do të zhvillohet një samit i rëndësishëm. Tramp dhe Putin në hapje të Samitit kanë bërë deklarat e tyre para mediave. Presidenti Amerikan Donald Tramp ka premtuar një “marrëdhënie të jashtëzakonshme” meVladimir Putin duke thënë se ishte koha e duhur për të shuar mosmarrëveshjet në mbarë botën. Nga ana e tij Putini tha “Ka ardhur koha për të folur në mënyrë substanciale rreth marrëdhënieve tona dhe zonave problematike të botës”.

Sicred