KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Havana: Rrëzohet avioni kuban

Havana: Rrëzohet avioni kuban

Në një komunikatë, ushtria kubane njoftoi se aeroplani dymotorësh “Antonov AN-26” u rrëzua në provincën Artemisa, gjatë një fluturimi prej Plaja Barakoa, Loma de la Pimienta, rreth 80 kilometra në perëndim të Havanës. Shkaku i rrëzimit të aeroplanit është i paqartë. Ndërsa një hetim ka nisur ndaj incidentit. Tetë ushtarët në bord si dhe ekuipazhi kanë humbur jetën bëhet me dije nga zëdhënësit e ushtrisë kubane.

Sicred