KRYEFAQJA » LAJME » Hapja e negociatave, analistët: Kërkohet bashkëpunim dhe përgjegjësi

Hapja e negociatave, analistët: Kërkohet bashkëpunim dhe përgjegjësi

Bashkimi Evropian vendosi të martën që me Shqipërinë dhe Maqedoninë negociatat e anëtarësimit  të çelen në qershorin e vitit 2019. Për disa analistë shqiptare ky është një vendim pozitiv dhe jo një mbyllje dere e BE për ty vendet ballkanike. Por sipas tyre duhet punuar më shumë në të ardhmen për të realizuar reformat e rëndësishme.

Me analistët Alfred  Lelës, Aleksandër Çipës dhe Arben Andoni bisedoi gazetarja Melisa Shameti.

Sicred