KRYEFAQJA » LAJME » Guardia di Finanza: Nuk ka parcela të mbjella me kanabis!
Haki Çako, dhe Guardia di Finanza, Evidentimet e parcelave, me kanabis, përmes fluturimeve

Guardia di Finanza: Nuk ka parcela të mbjella me kanabis!

Guardia di Finanzia deklaron se për këtë vit ka kryer rreth 23 orë fluturime mbi territorin shqiptar për evidentimin e parcelave me kanabis të mbjella në të gjithë territorin e vendit. Në një takim të zhvilluar me drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit Kolonel Xhiovani Konti konfirmoi se deri tani bazuar në fluturimet ajrore nuk janë identifikuar parcela të kultivuara me Cannabis Sativa. Pas takimit, Drejtori i Përgjithshëm Haki Çako së bashku me drejtuesit e tjerë nga pala italiane zhvilluan një vizitë në laboratorin e ngritur për misionin e fluturimeve nga ana e Policisë Italiane në Shqipëri.

Sicred