KRYEFAQJA » LAJME » Grabitja në Rinas, Meta i kërkon informacion Shefit të Shtabit të FA

Grabitja në Rinas, Meta i kërkon informacion Shefit të Shtabit të FA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagoi në lidhje me vendimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka që ”në perimetrin e sigurisë së aeroportit ”Nënë Tereza” të vendosen efektivë të Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të Forcave tona të Armatosura”. Zëdhënësi i kryetarit të shtetit, bëri me dije se, presidenti i ka kërkuar informacion Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneal Bardhyl Kollçaku, për vendimin e vendosjes së Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të Forcave të Armatosura në aeroportin kombëtar.

Sicred