KRYEFAQJA » LAJME » Goditet një rrjet prostitucioni
Policia e Shtetit, çmim të parë në rajon për 2 operacione ndërkombëtare

Goditet një rrjet prostitucioni

Policia shqiptare njoftoi se ka goditur një rrjet prositucioni. Në ambjentet e një hoteli në Tiranë janë arrestuar 6 persona të cilët ofronin shërbime seksuale në grup me prostituta eskort, kundrejt pagesave nga 50 deri në 250 euro. Policia ka publikuar dhe pamjet e operacionit të koduar “Free Time”. Gjatë operacionit janë sekuestruar dhe disa doza kokainë, aparate telefonike dhe para. Ndërkohë në kërkim janë shpallur tre shtetas mes tyre dhe një vajzë e cila rekrutonte studente dhe vajza të papuna në vështirësi ekonomike për të ushtruar prostitucion.

Sicred