KRYEFAQJA » LAJME » Gjykata vendos arrestin me burg për autorin e Masakrës së Selenicës
Gjykata vendos arrestin me burg për autorin e Masakrës së Selenicës

Gjykata vendos arrestin me burg për autorin e Masakrës së Selenicës

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg Ritvan Zykaj, autorin e Masakrës së Selenicës të premten e kaluar. Në një moment ende të pasqaruar ai ka vrarë 8 persona të fisit të tij mes tyre dy fëmijë. Gjykatësaj e ka dhënë masën pa mëdyshje pas kërkesës së prokurorit të çështjes. Zykaj është shoqëruar në gjykatë në masa të larta sigurie. Ai dukej i qetë dhe nuk ju përgjigj pyetjeve të gazetarëve të pranishëm.

Sicred