KRYEFAQJA » LAJME » Gjykata e Lartë vendos: Paloka ka shpifur ndaj Tahiri!
Gjykata e Lartë vendos: Paloka ka shpifur ndaj Tahiri!

Gjykata e Lartë vendos: Paloka ka shpifur ndaj Tahiri!

Edi Paloka, Kyetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, njëherësh nën kryetar i partisë më të madhe opozitare, është shpallur fajtor nga Gjykata e Lartë për akuzën e shpifjes, ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.  Në një seancë të shkurtër, kolegji penal i kësaj gjykate veç akuzës së fajësisë, e dënoi dënoi zotin Paloka me 500 mijë lekë gjobë. Funksionari dhe deputeti i njohur i PD në vitin 2015, akuzoi ish ministri Tahiri “si të lidhur me krimin dhe bandat kriminale në vend”.

Sicred