KRYEFAQJA » LAJME » Gjuriç: Nëse ka zgjidhje për Kosovën, Serbia më shumë territor
Gjuriç: Nëse ka zgjidhje për Kosovën, Serbia më shumë territor

Gjuriç: Nëse ka zgjidhje për Kosovën, Serbia më shumë territor

Drejtori I ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriç në një prononcim për të përditshemn Serbe “Politiko” ka folur për bisedimet mes Serbisë dhe Kosovës. Nëse do të ketë zgjidhje të problemit të Kosovës, atëherë Serbia dhe serbët do të kenë më shumë territor, para dhe të drejta. Kështu ka deklaruar për të përditshmën serbe “Politika”, Marko Gjuriç, drejtori i ashtuquajturës së Zyrës për Kosovë. “Nëse do të ketë zgjidhje të Kosovës, atëhrë Serbia dhe serbët do të kenë më shumë territor, para dhe të drejta. Kjo do të përmirësojë pozitën e tyre aktuale, thotë Gjuriç.

Sicred