KRYEFAQJA » LAJME » Gjermani: Schweinsteiger lë kombëtaren
Gjermani: Schweinsteiger lë kombëtaren

Gjermani: Schweinsteiger lë kombëtaren

Bastian Schweinsteiger lë kombëtaren gjermane të futbollit të drejtuar nga trajneri Joachim Löw. Kapiteni 31-vjeçar ka lajmëruar nëpërmjet rrjetit social se i ka kërkuar trajnerit të kombëares që të mos e thërrasë më për ndeshje.

Mesfushori i Mançester Junajted shpjegoi se, “pasi fitova botërorin e vitit 2014, arrita një objektiv të tillë nga pikëpamja historike dhe emocionuese që nuk mund të jetë më e përsëritshme. Si pasojë, përfundoi ai, për mua tani është më e drejtë dhe me e arsyeshme që t’i uroj kombëtares më të mirën e mundshme për ndeshjet kualifikuese për botërorin Rusi 2018”.

Sicred