KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Gjenden mbetjet e avionit të zhdukur

Gjenden mbetjet e avionit të zhdukur

Forcat ajrore egjiptiane thonë se kanë gjetur mbetjet e avionit Egypt Air të humbur dje. Një zëdhënës ushtarak tha në një deklaratë për median se mbetjet, përfshi këtu dhe sende personale të pasagjerëve, janë gjetur 290 km larg brigjeve egjiptiane, në veri të Aleksandrisë. Zëdhënësi tha se tani po kërkohet dhe kutia e zezë e avionit.

 

Sicred