KRYEFAQJA » LAJME » Bota » George H. W. Bush do të votojë për Clinton
George H. W. Bush do të votojë për Clinton
EPA/MATTHEW CAVANAUGH

George H. W. Bush do të votojë për Clinton

Ish-presidenti amerikan George H. W. Bush po përgatitet për t’i sjellë shpinën partisë së tij dhe do të votojë për kandidaten demokrate Hillary Clinton.

Këtë lajm e ka bërë të ditur e përditshmja amerikane, Politico, që përsërit fjalët e Kathleen Hartington Kennedy Townsend, ish-ndihmësja e guvernatorit të Merilendit dhe vajza e Robert F. Kennedy.

Townsend tha se në një takim me George H. W. Bush, ish-presidenti i tha se do të votojë për Clinton.

Sicred