KRYEFAQJA » LAJME » Gazetarët dhe shoqëria civile, në mbështetje të gazetares Lala
Gazetarët dhe shoqëria civile, në mbështetje të gazetares Lala

Gazetarët dhe shoqëria civile, në mbështetje të gazetares Lala

Ndërkohë gjatë pasdites, gazetarë, qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë zhvilluar një protestë sensibilizuese në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të mbështetur gazetaren Klodiana Lala pas sulmit me armë në banesën e prindërve të saj. Me pankarta ku shkruhej “ Jemi me ty Klodiana”, pjesërmarrësit kanë shprehur solidaritetin me gazetaren dhe kanë bërë thirrje që të zbardhet sa më shpejt ngjarja dhe të vihen para drejtësisë autorët e këtij krimi.

Sicred