KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » “Gardhi” kërkon të shkojë në OSCAR

“Gardhi” kërkon të shkojë në OSCAR

Një nga filmat pjesëmarrës në “Dokufest” është edhe “Gardhi”. Ai ka një çmim ndërkombëtar si “Palm Spring’s” si dhe është i  klasifikuar si i vlefshëm për OSCAR. I parë vetëm nga një kamera e vetme, një copëz jete e zakonshme, filmi vjen në mënyrë gjeniale fuqishëm tek publiku. Për mikrofonin e RTSH Lendita Zeqiraj, skenariste e regjisore e tij, sjell eksperiencën dhe suprizën e producentëve përballë suksesit.

Sicred