KRYEFAQJA » LAJME » Futbollisti më tërheqës i serisë A
Futbollisti më tërheqës i serisë A

Futbollisti më tërheqës i serisë A

Suzo është një nga futbollistët e talentuar që militon në rradhët e skuadrës së Milanit në Serinë A. Futbollist spanjoll është mjaft i aftë me topin dhe dhuron spektakël në fushë. Aqsa trajnerët e skuadrave kundërshtare mundohen ta mbrojnë me dy lojtarë, pasi ai është i pandalshëm kur ka topin në këmbë. Triblimet e tij nga a majta e sulmit të Milanit apo golat e shënuar nga spanjolli janë mbresëlënës. Duke marrë admirimin e tifozerisë kuqezi. Por megjithë talentin, e megjithë gjërat e bukura që ka bërë me Milanin nuk po arrin të shkëlqejë me kuqezinjtë dhe as të bëhet lider i skuadrës. Për aftësitë e tij të gjithë janë të bindur aqsa ai është lojtari më i kërkuar në merkato tek skuadra milaneze. Por cilësitë e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re nga ambjenti femëror i Italisë. Sipas një ankete, Suzo është zgjedhur futbollisti më tërheqës i Serisë A.

Sicred