KRYEFAQJA » LAJME » Futboll: Në mars miqësorja Shqipëri – Norvegji
Futboll: Në mars miqësorja Shqipëri - Norvegji

Futboll: Në mars miqësorja Shqipëri – Norvegji

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të rikthehet për herë të parë në fushën e blertë këtë vit më 26 mars. Në Stadiumin “Elbasana Arena” ajo do të presin në takimin miqësor Norvegjinë. Ky takim do të shërbejë si një tjetër test për ekipin e drejtuar nga trajneri i ekipit kombëtar, Kristian Panuçi, në rrugëtimin e tij për europianin e futbollit më 2020. “Jam i bindur se bashke me stafin dhe ne të tjerët do të mundohemi të jemi pjesë e Euro 2020” tha zoti Panuçi me rastin e marrjes së detyrës. Ndryshe nga edicionet e kaluara ky europian do ti zhvillojë takimet në 13 qytete europiane.

Sicred