KRYEFAQJA » LAJME » Futboll: Bie Skënderbeu, ngrihet Partizani
UEFA: Ja pse u dënua Skënderbeu!

Futboll: Bie Skënderbeu, ngrihet Partizani

Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ndëshkime të rënda për skuadrën e Skënderbeut. Klubi korçar është shpallur fajtor për influencim ndeshjesh dhe i është hequr titulli kampion i vitit 2015-2016. Skënderbeu bëhet klubi i parë në historinë e futbollit shqiptar që i hiqet një titull. Por ndëshikimet vazhdojnë tej. Korçarët do të paguajnë edhe një gjobë prej 2 milionë lekësh dhe do t’ju  zbriten 12 pikë nga sezoni futbollistik që u mbyll. Pas këtij vendimi të Komisionit të Etikës të FSHF, titulli i kampionit në futboll për vititn 2015-2016 i kalon Partizanit.

Sicred