KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Furera dhe Meta mbyllin Eurosong-un
Furera dhe Meta mbyllin Eurosong-un

Furera dhe Meta mbyllin Eurosong-un

Shqiptarja Eleni Furera ka ndezur “Zjarr”-in në Eurovizion duke përfaqësuar Qipron. Performaca e saj energjike u duartrokit gjatë nga salla. Furera vlerësohet se mund të jetë edhe fituesja e Eurosongut.

Pas saj ishte shqiptari tjetër Ermal Meta i cili bashkë me italianin Fabrizio Moro kënduan këngën “Nuk më keni bërë asgjë” një himn kundër terrorizmit.

Sicred